srebrny24.pl

Lifestyle Blog

czym zmyć hennę
Moda i Uroda

Czym zmyć hennę?

Henna to świetny naturalny produkt przeznaczony do bezpiecznego farbowania włosów. To dzięki niej możesz trwale odmienić swój wygląd albo po prostu delikatnie go poprawić lub podkreślić to, co jest w nim najatrakcyjniejsze. Hennę spokojnie można stosować w domowych warunkach. Zwykle zresztą tak właśnie postępuje większość kobiet. Domowe zabiegi są efektywne, ale niestety podczas ich przeprowadzania nierzadko popełnia się pewne drobne błędy, których sama też na pewno nie unikniesz. Może się zdarzyć, że zupełnie przez przypadek zafarbujesz henną nie tylko wybrane włosy, ale także i skórę. A co wtedy? Jak usunąć ją z twarzy, szyi bądź rąk? Czym zmyć hennę, aby skutecznie się jej pozbyć, ale jednocześnie nie musieć szorować skóry na siłę jakimiś agresywnymi i wysuszającymi detergentami?

Czym zmyć hennę?

To pytanie prędzej czy później zada sobie każda kobieta, która tylko regularnie farbuje brwi, rzęsy lub włosy z pomocą henny. Henna jest prosta w użyciu. Zawsze też daje atrakcyjny i naturalny efekt. Niestety jej poważnym minusem jest to, że intensywnie barwi nie tylko włosy, ale także i skórę, więc jeśli przypadkowo przetrzesz nią chociażby twarz, możesz być pewna, że pozostanie na niej wyraźna plama. Zwykła ciepła woda na pewno sobie z nią nie poradzi. Jeżeli już chcesz z jej pomocą usunąć resztki henny, powinnaś wymieszać ją z niewielką ilością mydła w płynie. Jest to bardzo prosty sposób na pozbycie się plam ze skóry. Pamiętaj tylko, by mydło zawsze rozrabiać w ciepłej, a wręcz gorącej wodzie. Tyko wtedy taki płyn poradzi sobie ze starciem henny.

A czym zmyć hennę, jeżeli woda z mydłem okazuje się niewystarczająca?

W takiej sytuacji powinnaś sięgnąć po swój normalny płyn do demakijażu. Może być to naturalny płyn micelarny, jakieś gęste mleczko albo nawet olejek. To metoda, która działa zwykle nawet wtedy, gdy od momentu nałożenia henny minęło już więcej czasu. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przy zastosowaniu silniejszego płynu do demakijażu w ciągu dosłownie jednej minuty usuniesz całą hennę ze skóry. Rób to jednak ostrożnie i staraj się nie trzeć ciała zbyt agresywnie. Nie chcesz go przecież uszkodzić. Delikatnie wmasuj w nie zatem płyn do demakijażu, a na sam koniec spłucz go ciepłą wodą.

Ostatnia metoda polega natomiast na zastosowaniu zwykłej pianki do golenia. Ona świetnie poradzi sobie z henną osadzoną na skórze lub brwiach. Piankę rozprowadź równomiernie na wybranej partii twarzy, a następnie spłucz ją wodą. Możesz też wetrzeć ją w skórę przy pomocy płatka kosmetycznego.