srebrny24.pl

Lifestyle Blog

kolczyki srebrne
Moda i Uroda

Srebrna klasyka

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak niewielki dodatek garderoby może zmienić całokształt stylizacji? Czasem nawet najmniejszy akcent, może spowodować przeistoczenie się z kopciuszka w księżniczkę. To oczywiście zwykły przykład, ale właśnie odpowiednia biżuteria potrafi zdziałać cuda. Nie każdy lubi wielki przepych, glamour i ociekanie złotem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są kolczyki srebrne. Mogą w dyskretny sposób dodać elegancji, jak i również rozświetlić całą stylizację. Kolczyki srebrne są na tyle uniwersalne, że może je nosić każdy, od małych dziewczynek do dojrzałych kobiet. Nie wywołują reakcji alergicznych, nie powodują uczulenia, są tym samy nie tylko zdrowe dla Twoich uszu, ale też i wręcz wskazane. Dlaczego? Ponieważ wybierając srebro nie narażamy swoich uszu na kontakt z metalami niewiadomego pochodzenia, które znajdują się w zwykłych kolczykach.

Srebrna klasyka

Srebro niejednokrotnie podkreśla też piękno kobiety poprzez odpowiednie dodatki – kryształki Swarovskiego, cyrkonie, kamienie szlachetne.
W ciągłym poszukiwaniu oryginalności, projektanci prześcigają się z nowymi pomysłami. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie srebra z drewnem, no i właśnie tak oryginalne kolczyki srebrne potrafią zachwycić niejedno serce prawdziwej kobiety.
Kolczyki srebrne, zaraz obok podstawowej funkcji, czyli podkreślenia urody kobiety, mają też inne zaskakujące właściwości. Od wieków srebro towarzyszyło ludzkości. Stanowiło środek płatniczy, czyli najprościej rzecz ujmując, kolczyki srebrne to też inwestycja – lokata kapitału.

Poczucie obfitości

Ponad to posiadanie srebra daje poczucie obfitości, kojarzy się z dobrobytem, co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Która to kobieta nie ucieszy się z nowej błyskotki? Kolczyki srebrne poprawiają zatem nastrój i mogą zapewnić uśmiech twarzy.
Srebrne kolczyki potrafią zachwycać, ale należy pamiętać o utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Srebro ma tendencję do tzw. czernienia. Nie ma tak na prawdę znaczenia, czy nosi się je na sobie, czy przechowuje w kuferku na biżuterię. Na powierzchni kolczyków ze srebra może pojawić się nalot, który pozbawia biżuterię blasku. Ów zjawisko uzależnione jest od stopnia zanieczyszczenia powietrza, które niestety ostatnimi czasy jest co raz to większe. Dlatego powinno się czyścić srebro regularnie, aby móc cieszyć oko zawsze i wszędzie.
Kolczyki srebrne, tak jak i kolczyki wykonane z innych metali szlachetnych, można podzielić na kilka kategorii, kolczyki wkręty, wiszące, koła, kolczyki z zapięciem angielskim oraz na bigiel otwarty. Jest zatem w czym wybierać, tym samym każda kobieta jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i cieszyć się srebrną biżuterią w każdych okolicznościach.