srebrny24.pl

Lifestyle Blog

z jasnego blondu na ciemny blond
Moda i Uroda

Farbowanie włosów

Każdy z nas ma swój styl, jeżeli chodzi o ubieranie się, kolor włosów, długość włosów, czy w przypadku mężczyzn – noszenie zarostu, albo golenie twarzy. Długość włosów każdy z nas może skrócić u fryzjera, kolor włosów także – już niezależnie od płci, bo w dzisiejszych czasach nawet mężczyźni eksperymentują z kolorem włosów, nawet tym, który nie jest uznawany za ”tradycyjny”. Każdy z nas ma w szafie mnóstwo ubrań, które ubiera w zależności przede wszystkim od pogody, ale też od nastroju, jeśli chodzi o noszenie zarostu przez mężczyzn, które zostało już wspomniane – możemy nosi wąsy, pełną brodę, gdy mamy odpowiednią ilość włosów na twarzy także trymować bodę na różne długości, tym samym prezentując odpowiedni styl brody, bo jest ich nawet chyba kilkanaście.

Farbowanie włosów

Jeśli chodzi o styl, to teraz będzie mowa najbardziej o wspomnianym już farbowaniu włosów które najczęściej kojarzyło nam się do tej pory z kobietami. Chyba każdy z nas zna kobietę, która zmieniła swój naturalny kolor włosów na inny – przefarbowała się z jasnego blondu na ciemny blond, z brunetki na blondynkę, z czarnego na rudy i tak dalej. Podczas, kiedy jedna kobieta zmienia raz kolor włosów i po jakimś czasie uważa go za ”naturalny” i odświeża go co jakiś czas u fryzjera, u innej kobiety eksperyment z włosami to wręcz żywioł – co jakiś czas kobieta może chcieć być brunetką, blondynką, czy rudą. Jeśli tylko chcemy, możemy to w sobie zmienić. Chociażby po to, żeby sprawdzić, jak będziemy wyglądać. Może to być strzał w dziesiątkę, albo wręcz przeciwnie – może się okazać, że poprzedni kolor, albo też zupełnie inny będzie lepszy od tego, który mamy obecnie. To tak, jak na przykład z przymierzaniem ubrań – rozmiar, który uważamy za noszony przez nas najczęściej, okazuje się być za mały lub za duży i konieczna jest jego wymiana na właściwy, abyśmy dobre w nim wyglądali. Jeżeli źle się czujemy w jakimś kolorze włosów – zmieńmy go na inny.

Sprawdź niczym spróbujesz

Jeśli czegoś nie sprawdzimy, to nigdy nie będziemy wiedzieli, czy było warto. O ile farbowanie włosów najczęściej kojarzy nam się z zabiegami fryzjerskimi wykonywanymi tylko dla kobiet, to na przestrzeni ostatnich nawet kilkunastu lat możemy zaobserwować, że ze zmianą koloru włosów mieli do czynienia także mężczyźni – szczególnie ci z polskiego czy światowego show biznesu. Czy było to związane z tak zwaną ”prywatną” zmianą stylu, czy było to niejako wymuszone kontraktem reklamowym, który podpisał gwiazdor, reklamując jakiś produkt – facet z innym niż naturalny kolor włosów to dziś absolutnie nic nadzwyczajnego.