srebrny24.pl

Lifestyle Blog

fryzury dziecięce
Moda i Uroda

Fryzury dla dzieci

Fryzury dziecięce to temat bardzo złożony. Można mówić tu o dziecięcych fryzurkach maluchów, strzyżonych głowach starszaków oraz o fryzurach dla młodzieży. Tak naprawdę wiele zależy od rodziców- czy pozwalają dzieciom na swobodne wyrażanie siebie, czy raczej każdą decyzję podejmują za swoją pociechę. Styliści fryzur bardzo się starają, aby najmłodsi odwiedzali ich salony. Zwykły fryzjer też zadba o to, aby młodzież chętnie go odwiedzała.

Fryzury dla dzieci

Jeśli chodzi o dziewczynki, to tutaj duże pole do popisu mają ci, którzy potrafią wyczarować na głowach plecionki, warkoczyki, loki, koki i inne zabawne i fantastyczne fryzury. Prawdziwą sztuką jest zapleść warkocz inny niż wszystkie. Możliwości układania dziewczęcych włosów jest bardzo dużo, od końskich ogonów, do zabawnych kucyków. Akcesoria do włosów są tutaj niezbędne i potrafią okiełznać niejedną fryzurę. Zwykłą opaską przytrzymamy niesforną grzywkę, która wpada w oczy. Elastyczną opaską ogarniemy burzę loków. Gumki, frotki posłużą nam do stworzenia kucyków, warkoczyków czy bardziej wyrafinowanych upięć. W asortymencie są także grzebienie i łapki, które pomogą uchwycić większą ilość włosów. Czasem dziewczynki decydują się również i na króciutkie fryzury, jednak bywa to bardzo rzadko, gdyż wolą one raczej dłuższe włosy, z których można wyczarować przeróżne fryzury. Jest wtedy więcej możliwości i więcej zmian wyglądu.

Fryzura a styl bycia

Chłopcy też czasem lubią zaszaleć i nie strzygą się już na całkiem króciutko tylko wolą, aby fryzura na głowie wyrażała ich styl bycia. Bardzo często także decydują się włosy zapuszczać i czasem mają je dłuższe niż niejedna dziewczyna. W takim wypadku o włosy trzeba dbać bardziej niż o króciutkie. Płeć męska często decyduje się na zabawne wzorki na włosach, wycinane maszynką do strzyżenia lub brzytwą. Chłopcy nastoletni jednak w zdecydowanej większości preferują włosy krótkie i niezbyt często są klientami salonów fryzjerskich. Bardzo często decydują się na zakup maszynki do strzyżenia i golą się sami w domowym zaciszu wtedy, kiedy mają taką potrzebę. Jednak dosyć często płeć męska decyduje się na używanie akcesoriów do włosów w postaci żeli, pomad i lakierów, gdyż z ich pomocą mogą wyczarować sobie wymarzony styl fryzury lub podkreślić „look”. Mnogość wyboru powoduje, że stworzenie wymarzonej fryzury nie stanowi żadnego problemu. Doświadczony fryzjer podpowie, jak pielęgnować włosy i o nie dbać, by rosły zdrowe i właściwie się układały. Regularne wizyty w salonie fryzjerskim sprawią, że włosy będą zadbane i zdrowe.