srebrny24.pl

Lifestyle Blog

masaż jak robić
Zdrowie

Jak robić masaż?

Masaż zawsze ma działanie relaksacyjne. Najlepiej by było udać się na niego do profesjonalnego gabinetu, ale jeśli nie ma się takiej możliwości, o jego wykonanie można poprosić kogoś bliskiego. Masaż jak robić? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne. Nie trzeba mieć zatem specjalnego wykształcenia czy doświadczenia w tej dziedzinie, aby nauczyć się wykonywać odprężające masaże, które przyniosą ulgę napiętym i obolałym mięśniom, a także poprawiają ogólne samopoczucie.

Odpowiednie przygotowanie

Jeżeli chcesz zatem wykonać masaż bliskiej ci osobie, na przykład swojemu partnerowi lub partnerce, zadbaj o odpowiednią atmosferę, która zapewni przyjemny klimat. Masując ciało, zawsze używaj do tego celu całych dłoni. Oczywiście w niektórych momentach można przejść do uciskania skóry samymi palcami, ale jeśli nie masz w tym doświadczenia, nie będziesz w stanie zastosować odpowiednio dużego nacisku, przez co masaż może okazać się nużący. Najprościej wykonywać go zatem całymi dłońmi. Do masowania ciała wykorzystuj zresztą siłę różnych mięśni, aby masaż był intensywny i przyniósł jeszcze więcej korzyści.

Ważne jest także ogólne przygotowanie do zabiegu. Zgaś światło i zapal w pokoju aromatyczne świeczki, których zapach automatycznie rozniesie się po całym pomieszczeniu. Możesz też użyć specjalnych olejków, które zapewnią ci dodatkowy poślizg na skórze. Nie stosuj ich jednak w zbyt dużej ilości. Poczekaj, aż skóra przyzwyczai się do kontaktu z zimnym produktem i stopniowo go dokładaj, cały czas jednocześnie masując skórę. Rozprowadzaj go długimi i delikatnymi ruchami. Masaż zaczynaj od szyi i kieruj się w stronę dołu ciała. Przez cały czas bacznie obserwuj reakcje osoby masowanej. Jeżeli tylko zobaczysz, że sprawiasz jej chociażby minimalny dyskomfort, zmniejsz intensywność swoich ruchów albo zacznij wykonywać je wolniej.

Masaż jak robić?

Istnieje wiele technik, które pozwolą ci go wykonać. Na skórę i obolałe mięśnie świetnie działają chociażby ruchy uciskające i ugniatające. Jeżeli jednak zdecydujesz się je wykonywać, musisz zachować szczególną ostrożność. Nie rób niczego na siłę. Ugniataj skórę początkowo samymi palcami, by dopiero po paru minutach zacząć to robić całymi dłońmi. Możesz też masować ciało okrężnymi ruchami, zwłaszcza w okolicach ramion oraz szyi. Gdy będziesz naciskać skórę, staraj się utrzymać ją w takiej pozycji przez kilka sekund i dopiero po tym czasie poluzować ucisk. Pamiętaj, że dobry masaż musi trochę potrwać. Zakończ go najwcześniej po upływie piętnastu lub dwudziestu minut.