srebrny24.pl

Lifestyle Blog

dodatkowe skurcze serca nerwica
Zdrowie

Dodatkowe skurcze serca nerwica – jak poradzić sobie z problemem?

Nerwica potrafi objawiać się na wiele różnych sposobów. Na ogół daje tak nieprzyjemne symptomy, że każdy próbuje z nimi walczyć. Jeżeli u ciebie także zdiagnozowano nerwicę albo przypuszczasz, że możesz na nią chorować, najprawdopodobniej wiesz doskonale o tym, czym są dodatkowe skurcze serca nerwica. Potrafią pojawić się w każdej, często najmniej oczekiwanej sytuacji. Stojąc w kolejce do kasy albo rozmawiając z przyjacielem o pracy, nagle czujesz, że twoje serce zaczyna wręcz łomotać, a jego skurcze stają się totalnie nieregularne i zarazem intensywne. Jak więc możesz poradzić sobie z tym problemem?

Czy są na niego jakieś skuteczne sposoby?

W przypadku nerwicy wszystkie objawy choroby należy traktować tak samo. Nie możesz walczyć wyłącznie z dodatkowymi skurczami serca. Nie da się ich bowiem pokonać bez wyleczenia samej nerwicy. One są jedynie jej skutkiem, a nie chorobą samą w sobie. W pierwszej kolejności zmień zatem swoje podejście – jeżeli tego nie zrobisz, nigdy nie zdołasz całkowicie wyzdrowieć. Nerwicą zajmij się na poważnie. Przede wszystkim uświadom sobie, że to właśnie na nią chorujesz. Zacznij zdobywać informacje na temat tej choroby i czytaj o niej w Internecie, szukając zarazem sposobów na pokonywanie jej objawów. Jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie albo obawiasz się, że takie samodzielne leczenie będzie mało efektywne, możesz od razu umówić się na wizytę do psychologa, terapeuty lub psychiatry. To właśnie ci specjaliści zajmują się m.in. leczeniem nerwic.

Skurcze serca

Dodatkowe skurcze serca nerwica są akurat takim objawem, który można zwalczyć przy pomocy… aktywności fizycznej. Ogólnie rzecz biorąc ruch zawsze jest polecany osobom przemęczonym i znerwicowanym. Skoro twoje ciało lub umysł znajdują się w niemalże chronicznym stanie napięcia, musisz gdzieś wyładować kumulującą się w tobie energię, czyli znaleźć dla niej ujście. W przeciwnym wypadku dalej będziesz się denerwować, a poziom stresu zacznie narastać. Spróbuj więc poradzić sobie z nim przy pomocy ćwiczeń fizycznych. Nie muszą być one długie, ale ważne, by były intensywne. W badaniach dowiedziono, że przy leczeniu nerwicy najbardziej pomocne okazują się wysiłku typu cardio. Zacznij zatem biegać i rób to, gdy tylko poczujesz się gorzej. Zmuszaj się do wysiłku fizycznego, nawet jeśli nie masz na niego ochoty. Ruch zawsze wspomoże pracę twojego serca, dzięki czemu z czasem znów zacznie ono wykonywać regularne ruchy. Jeżeli jednak pomimo ćwiczeń twój uporczywy objaw dalej nie zniknie, zgłoś się do lekarza.