srebrny24.pl

Lifestyle Blog

PrestaShop paczkomaty
Zakupy

PrestaShop paczkomaty, czyli jak usprawnić obsługę zamówień w swoim sklepie?

W sprzedaży internetowej, w odróżnieniu od tradycyjnych form handlu, przychylność klienta jest uzależniona nie tylko od szerokiego asortymentu, dobrych cen oraz wysokiej jakości towaru.

E-commerce jest branżą nieodłącznie związaną z dostawą, która ma kluczowy wpływ na konsumencką satysfakcję. Towar, który dotrze do kupującego w sposób szybki i sprawny, z pewnością wywrze bardzo dobre wrażenie – nie wspominając już o kwestii cenowej, gdyż klienci w sieci najchętniej sięgają po te oferty, które zapewniają możliwie najtańszą dostawę.

Jak w takim razie wykorzystać tę wiedzę w prowadzeniu własnego sklepu? Przede wszystkim należy przeanalizować dostępne rozwiązania i skomponować taką ofertę, która przypadnie do gustu konsumenta w jak największym stopniu. Wyjątkową popularnością cieszą się na przykład PrestaShop paczkomaty, ponieważ pozwalają na wyjątkowo wygodne i niedrogie dostarczenie zamówionego produktu do klienta. Pora omówić sobie ich zalety, sposób działania, a przede wszystkim to, w jaki sposób z nich skorzystać.

W jaki sposób działają PrestaShop paczkomaty?

PrestaShop to popularne oprogramowanie, dzięki któremu stworzenie własnego, spersonalizowanego sklepu internetowego jest na wyciągnięcie ręki dla każdego e-sprzedawcy. Wśród licznych możliwości PrestaShop warto wliczyć różne opcje wysyłki, a w tym wspomniane PresaShop paczkomaty. Zasada działania tego rozwiązania jest dość prosta – wysyłka kierowana jest do wybranego przez klienta paczkomatu, skąd może być odebrana w wybranym czasie przez najbliższe 48 godzin. Nie ma tu konieczności oczekiwania na kuriera lub bardziej skomplikowanych form transportu, dzięki czemu osoby, które często korzystają z zakupów internetowych, są do paczkomatów bardzo przywiązani.

Co może zapewnić ErpBox w zakresie paczkomatów w PrestaShop?

Oprogramowanie ErpBox jest przystosowane do wszelkich potrzeb współczesnego sprzedawcy w świecie e-commerce, stąd duży nacisk także na możliwość automatyzacji obsługi sklepu PrestaShop. ErpBox ułatwia zarządzanie sprzedażą poprzez:

  • automatyczne generowanie dokumentów przewozowych,    
  • szybką     aktualizację stanów magazynowych,    
  • zamawianie kuriera przy regularnej wysyłce towaru,    
  • wysyłanie wiadomości e-mail do klienta z informacjami o statusie przesyłki.

Efekty uzyskane przez system ErpBox można odczuć bardzo wyraźnie. Jest to przede wszystkim ogólne usprawnienie działania sklepu, sprawniejszy proces obsługi klienta, a także odczuwalna oszczędność czasu, otwierająca drogę do szybkiego, dynamicznego wzrostu sprzedaży. Wiele rutynowych obowiązków, które do tej pory wymagały manualnego działania, dzięki ErpBox może być zredukowanych do zaledwie kilku kliknięć.

To jednak nie wszystko. System ErpBox jest ciągle rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje, a jego modułowa budowa pozwala na dużą elastyczność w doborze preferowanych rozwiązań. O możliwościach tego programu można przekonać się osobiście – wystarczy założyć bezpłatne konto i skorzystać z darmowych 21 dni okresu próbnego, bez zbędnych opłat i zobowiązań!

Artykuł sponsorowany