srebrny24.pl

Lifestyle Blog

W jakich biustonoszach można spać
Zakupy

W jakich biustonoszach można spać?

Duży biust często wiąże się z poczuciem dyskomfortu. Wiele kobiet odczuwa go podczas wykonywania codziennych czynności. Problem może pojawić się także w nocy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad optymalną pozycją do spania, która nie będzie obciążała naszego organizmu. Aby było to możliwe, wiele kobiet decyduje się na spanie w biustonoszu. Pozwala to również na utrzymanie odpowiedniej kondycji piersi.

Komfort snu

Biustonosz to element odzieży zalecany dla kobiet z dużym biustem. Znalezienie wygodnej pozycji podczas snu nie jest łatwe, a stanik podtrzymujący piersi poprawia komfort nocnego wypoczynku. Spanie w biustonoszu jest także wskazane dla kobiet karmiących piersią. W tym przypadku jest to związane z koniecznością noszenia wkładek laktacyjnych, które zabezpieczają przed zabrudzeniem pościeli. Aby biustonosz do spania spełnił swoją funkcję, musi jednak być w odpowiedni sposób dobrany i wykonany.

Naturalne materiały

Biustonosz do spania powinien być wyprodukowany w najwyższej jakości materiałów. Gwarantują one dużą miękkość oraz brak podrażnień skóry. Dobrym wyborem są modele bawełniane, które są wytrzymałe i pozwalają jednocześnie na swobodne oddychanie skóry.

Należy unikać materiałów syntetycznych. Biustonosze do spania powinny być pozbawione fiszbin, a także innych usztywnień, które mogą nas uciskać podczas wypoczynku. Pamiętajmy, że w nocy piersi nie muszą być w żaden sposób podtrzymywane, a ciągły ucisk na klatkę piersiową jest niezdrowy i utrudnia krążenie.

Ponadto podczas wybierania biustonosza należy zwrócić uwagę, że do spania nie powinniśmy używać staników wyposażonych w aplikacje lub przywieszki. Będą one zaczepiać o pościel i utrudniać spokojny sen, a nawet mogą przyczynić się do skaleczenia skóry.

Pozycja w łóżku

Na komfort snu istotną rolę odgrywa również pozycja, jaką przyjmujemy w łóżku. Wiele kobiet śpi na brzuchu, niestety ma to negatywny wpływ na zdrowie. Dotyczy to szczególnie kondycji kręgosłupa, stawów oraz mięśni.

Jest to niebezpieczne, bo częste spanie na brzuchu może być nawet przyczyną bólu głowy. Piersi są przygniatane, co osłabia włókna kolagenowe. Dużo lepszym rozwiązaniem jest spanie na boku, ale ta pozycja nie jest wygodna dla kobiet z dużym biustem. Skutecznie pomaga w tym założenie wygodnego stanika.

Duży wybór

Wiele rodzajów biustonoszy do spania oferuje sklep Conteshop.pl. Dostępne są modele z bawełny lub koronki uzupełnionej miękką siateczką. Jest to bielizna przeznaczona do codziennego użytku, która zapewni komfort użytkowania oraz pewność siebie, niezależnie od sytuacji. Łączy w sobie maksymalny komfort i doskonały design, dlatego może być używana także jako odzież domowa.