srebrny24.pl

Lifestyle Blog

jak jeść siemię lniane w ziarnach
Lifestyle

Zdrowe nasiona

Len to wspaniała roślina. Użyteczność jej jest powszechnie znana. Używamy do produkcji materiałów odzieżowych, oleju i jako zdrowego dodatku do żywności.
Z siemienia lnianego robimy świetny kleik. Ziarna zostawione same sobie, po zalaniu ich wodą, puszczają klei. Gęsta konsystencja nie wszystkim odpowiada, ale ma wiele zdrowotnych właściwości, zwłaszcza osłonowych na żołądek.
Jak jeść siemię lniane w ziarnach? Metod jest wiele, choć zasadniczo dzielimy je na mielone i w całości. Niektórzy twierdzą, że siemię lniane mielone niekoniecznie jest zdrowe, że lepiej spożywać je nierozdrobnione.

Jak możemy je wówczas spożywać?

Oto niektóre sposoby:
1. Dodatek do jogurtów i deserów
2. Posypka do płatków owsianych
3. Dodatek do musli
4. Do nastawiania na kleik
5. Do połykania przy popiciu wodą
6. Dodatek do kotletów
7. Składnik sałatek
8. Uzupełnienie do surówek
9. Dodatek do smoothie
10. Jako dodatek do zup

Pomysłowość jest jak najbardziej wskazana

Chodzi o to, by spożywać te jakże zdrowe nasionka. Są one neutralne, jeśli chodzi o smak. Mogą być włączane do diety bezproblemowo. Bogactwo omega – 3, różnorodność witamin jak na przykład: C, E, B1, B2, B3, B5, B6 i zawartość kwasu foliowego oraz minerałów w postaci magnezu, wapnia, cynku, fosforu czy miedzi – to wystarczające powody, by zainteresować się tymi niepozornymi nasionami. Wielkim plusem jest ich cena. Są bardzo tanie i powszechnie dostępne.
Jeść to zdrowe siemię lniane naprawdę warto. Na skutki zdrowotnego działania nie musimy długo czekać. Nie powinno szkodzić używane z umiarem. Zbawienny wpływ warty jest poświęcenia mu uwagi. Ważne, by był pod ręką w naszej kuchni, wówczas pomysły jak go użyć w celach spożywczych będą nasuwać się same i wciąż to nowe.
W przemyśle spożywczym spotykamy się z nim przy zastosowaniu podobnym do ziarna sezamowego. Siemię lniane występuje nawet w cukierkach i sprawdza się znakomicie jako taki dodatek. Występuje siemię lniane złociste i siemię lniane brązowe. Wystarcza jednorazowo użyć łyżeczki lub dwóch, aby zauważać działanie na nasz organizm. Kiedy już wejdzie nam w nawyk ten zwyczaj spożywania siemienia lnianego, nie będziemy nawet zastanawiać się nad tym. Nie ma problemu ze znalezieniem fajnych pomysłów w internecie. Również w rozmowach ze znajomymi możemy dowiedzieć się o niektórych sposobach na spożycie tych nasion.
Zdrowe zwyczaje wejdą automatycznie do naszej diety. Ważne jest, by już od samego początku wiedzieć jak jeść siemię lniane w ziarnach. Rodzina i my odniesiemy z tego tylko korzyść.