srebrny24.pl

Lifestyle Blog

Iberystyka, czyli studia z przyszłością
Lifestyle

Iberystyka, czyli studia z przyszłością

Nauka języków obcych nie sprawia ci większej trudności? Pomyśl o studiach językowych. Opcji jest wiele, ale bardzo przyszłościowa wydaje się iberystyka. To propozycja dla osób, które lubią Hiszpanię i cenią jej wkład w kulturę, literaturę, czy też sztukę.

Wszechstronne studia nad językiem

W dobie globalizacji nauka języków obcych znacznie ułatwia kontakty interpersonalne. Zdecydowana większość osób, znających konkretny język posługuje się nim na poziomie komunikatywnym. Mało kto potrafi analizować zawiłości językowe i badać różnorodność literatury danego kraju. Taką wiedzę dają studia filologiczne. Iberystyka to kierunek mniej popularny niż anglistyka. Możesz ją potraktować jako inwestycję na przyszłość. Językiem hiszpańskim posługuje się już ponad miliard ludzi na całym świecie. Ponieważ ta liczba ta rośnie, absolwent iberystyki może liczyć na wiele ciekawych propozycji zawodowych.

Od Półwyspu Iberyjskiego do Ameryki Łacińskiej

Iberystyka przybliża codzienne życie i współczesne problemy obywateli wielu państw. To dobry kierunek, jeśli interesuje cię Hiszpania. To także naturalny wybór, gdy fascynuje cię bogata kultura Ameryki Łacińskiej. Znajomość hiszpańskiego jest bezcenna w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. Jeśli udoskonalisz swoje umiejętności, możesz się przyłączyć do międzynarodowego biznesu, niezależnie od wybranej branży. Filolog to także ekspert od różnorodności i komunikacji międzykulturowej. Odnajdzie się w wielu zawodach, łatwo nawiąże nowe kontakty.

Działania w międzynarodowym środowisku

Coraz więcej firm szuka specjalisty, znającego język hiszpański. Absolwent wydziału iberystyka ma więc szerokie pole do popisu. Nowoczesne studia pomagają zgłębić potrzeby rynku pracy. Nie zdziw się, gdy jako student trafisz na zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu czy biznesu. Dzięki nim możesz liczyć na atrakcyjną pracę w międzynarodowych korporacjach, których filie są rozsiane po całym świecie. Masz lekkie pióro? Popróbuj swoich sił jako dziennikarz portali zagranicznych, reportażysta czy korespondent z Hiszpanii. Możesz też postawić na bloga tematycznego lub działać w mediach społecznościowych. Tym sposobem przybliżysz innym kraj, który cię fascynuje.

Tłumacz, rezydent, freelancer

Iberystyka to studia, które poszerzają horyzonty. Dają też wiele możliwości zarobkowania. Klasyczny tłumacz może pracować z dowolnego miejsca na świecie. Rezydent wesprze firmę w konkretnym kraju. Z takiej formy współpracy korzystają zwłaszcza biura podróży. Coraz częściej też freelancer może liczyć na zatrudnienie, jeśli zna język hiszpański. Lista branż, w jakich znajdzie pracę z każdym rokiem wzrasta. Nie boisz się publicznych wystąpień? Działaj jako tłumacz ustny. Nagrywaj, pisz opowieści, pracuj razem z ludźmi kultury.

Studia z iberystyki można podjąć na każdym etapie życia zawodowego. To cenny wpis do naszego CV, jak również wielka satysfakcja ze znajomości nowego języka.