srebrny24.pl

Lifestyle Blog

wady i zalety zakupów przez internet
Zakupy

Zakupy przez internet

Nie da się w żaden sposób ukryć, że kupowanie przez internet staje się coraz powszechniejsze – żeby nie powiedzieć, że shopping online przeżywa swój renesans. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że w aktualnej sytuacji kupowanie w sieci jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim jest ono bezpieczne. Nie musimy przecież wychodzić z domu i narażać się na spotkanie z innymi ludźmi po drodze i w samym sklepie.

Zakupy przez internet

Wszystko, co zamówimy, zostanie nam dostarczone prosto do naszych drzwi. Od wielu lat kupują w ten sposób zwłaszcza osoby młodsze, jednak teraz także i starsi ludzie zaczynają się przekonywać, że zakupy można zrobić bez opuszczania własnych czterech ścian. Nie taki bowiem diabeł straszny, jak go malują! Warto jednak pamiętać, że zakupy online mają również pewne minusy, których należy być świadomym, jeszcze zanim zdecydujemy się na umieszczenie konkretnych towarów w naszym wirtualnym koszyku. Jakie są zatem wady i zalety zakupów przez internet? Z pewnością do minusów musimy zaliczyć fakt, iż najczęściej zapłacić musimy nie tylko za same zakupy, ale także za usługę ich doręczenia pod nasz adres. Nie jest to jednak szczególnie wielka wada, zwłaszcza, jeśli zauważymy, iż zazwyczaj do supermarketu czy centrum handlowego i tak udawaliśmy się samochodem, co również generuje koszty, lub komunikacją miejską – a więc musieliśmy zapłacić za bilet przejazdu.

Minusy zakupów przez internet

Minusem dla wielu może być też to, że przez ekran smartfona czy komputera nie jesteśmy w stanie dotknąć produktu, który nas interesuje i ocenić, czy rzeczywiście chcemy go kupić, czy jednak nie. Pomagają w tym jednak liczne zdjęcia oraz podane parametry i cechy towaru, dlatego również to nie musi być fundamentalną wadą zakupów przez internet. Zawsze możemy też zwrócić towar, bez podania przyczyny, jeśli po jego rozpakowaniu nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Jako konsumenci jesteśmy bowiem chronieni przez prawo. Widać zatem wyraźnie, że wady nie są specjalnie wielkie. Za to korzyści płynące z kupowania w sieci są naprawdę duże, między innymi – zniżki i rabaty za zapisanie się do newslettera sklepu lub dla stałych klientów. Duże sklepy stacjonarne dopiero zaczynają wprowadzać tego typu promocje dla kupujących, wzorując się zresztą właśnie na swoich internetowych odpowiednikach. Jak jednak już wcześniej zauważyliśmy, być może nie do końca bezpieczne jest teraz chodzenie po hipermarkecie, w którym razem z nami znajduje się mnóstwo innych osób. Dlatego też niekwestionowaną zaletą zakupów online jest ich robienie z domu.