srebrny24.pl

Lifestyle Blog

paleta kolorów farb do włosów
Lifestyle

Paleta kolorów farb do włosów

Farbowanie włosów to niezwykle popularny zabieg kosmetyczny. Wykonują go przede wszystkim kobiety, choć i coraz więcej mężczyzn na niego się decyduje. Farbowanie pozwala wizualnie odmłodzić, czy odmienić wygląd bez konieczności ponoszenia wielkich kosztów. Ważne jednak, aby wybrać odpowiedni odcień. A ten należy przede wszystkim dostosować do typu urody, czy karnacji. Nie każdy bowiem dobrze wygląda w jasnych włosach i nie każdemu jest do twarzy w ciemnych. Wybór powinien być więc zawsze dobrze przemyślany.
Aby łatwiej było wybrać odpowiedni dla siebie odcień, producenci farb często oferują także palety kolorów.

Paleta kolorów farb do włosów

Te najczęściej znaleźć można w salonach fryzjerskich, a także w sklepach. Taka paleta kolorów farb do włosów pozwala przede wszystkim poznać bogactwo dostępnych odcieni. Dziś bowiem nie istnieje jeden odcień blond, czy jeden odcień czerwieni. Jest ich o wiele więcej i oczywiście różnią się one między sobą. Oglądając je na palecie, można z łatwością dostrzec różnice. A te, bez wątpienia, pozwalają znaleźć kolor dla siebie idealny.
Paleta kolorów farb do włosów ma jeszcze jedną zaletę. Pokazuje, jak po farbowaniu dany kolor się prezentuje. Szczególnie, gdy jest ro paleta z kawałkami sztucznych włosów. Dzięki nim można zobaczyć, jak po farbowaniu włosy naprawdę będą wyglądały. Żadne zdjęcie nie oddaje tego tak dobrze, jak właśnie sztuczny kosmyk zabarwiony na dany odcień. Najlepiej, gdy kosmyki te są Odpinane. Można wtedy dany kosmyk wypiąć i przyłożyć do buzi. Wtedy od razu widać, czy dany odcień do konkretnej osoby pasuje, czy nie.

Profesjonalna koloryzacja

Oglądając paletę kolorów farb do włosów trzeba pamiętać jednej ważnej rzeczy. Kolory na niej zamieszczone to efekt, jaki uzyskać można dzięki profesjonalnej koloryzacji. Włosy muszą być do niej zawsze odpowiednio przygotowane. W przeciwnym razie uzyskany kolor może być mniej lub zdecydowanie bardziej intensywny. I nie będzie to wina farby. Włosy mają swoją własną strukturę, jeśli chodzi o pigmenty. I tylko odpowiednie zabiegi pozwolą uzyskać kolor, jaki przedstawia paleta. W przypadku koloru blond ważne może okazać się wcześniejsze rozjaśnienie. W przypadku ciemnych odcieni, dwukrotne powtórzenie zabiegu.
Decydując się na zmianę koloru włosów, zawsze warto najpierw sprawdzić, jakie odcienie współgrają z danym typem urody i odcieniem karnacji. Dopiero później należy szukać farby idealnej dla siebie. Można też skorzystać najpierw z farb zmywalnych. Na włosach utrzymują barwę do kilku myć. Wystarcza to jednak, aby ocenić, jak czujemy się w danym kolorze.