srebrny24.pl

Lifestyle Blog

podgolony tył głowy
Zdrowie

Zmiana fryzury – co warto wiedzieć?

Zmiana fryzury to temat, który w dzisiejszych czasach dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wszyscy bowiem, po jakimś czasie od ostatniego strzyżenia owłosienia na głowie, decydujemy się na ”powtórkę z rozrywki”, ponieważ zbyt długie włosy, czy rosnące tak, iż powodują nieładny wygląd. O ile jeszcze niedawno długie włosy kojarzyły nam się bardziej z kobiecymi fryzurami, natomiast krótkie – z męskimi, dziś już o wiele częściej możemy zaobserwować na przykład długie włosy u faceta, natomiast typowo męską fryzurę u kobiety.

Zmiana fryzury

Zmiana fryzury to zarówno dla klienta jak i fryzjera radość, ponieważ człowiek, który pomoże nam zmienić swój wygląd, ma pole do popisu i może pokazać nam swoje umiejętności, a my, co oczywiste, jesteśmy ciekawi, jak będziemy wyglądać w nowym image’u. Fryzur jest mnóstwo, zarówno kobiecych, jak i męskich – podgolony tył głowy, fale loki, prostowane włosy, czy irokez, czyli ostatnio bardzo modna u mężczyzn fryzura, którą wykonuje się goląc boki i tył głosy natomiast zostawia włosy na czubku głowy. Do klienta należałoby od tej pory tylko układanie nowej fryzury za pomocą odpowiednich kosmetyków, o które warto zapytać fryzjera podczas wizyty. Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje zmiany stylu – czy to jeśli chodzi o ubiór, czy o fryzurę. Radykalne cięcia, czy nawet zmiana koloru włosów już dawno przestała dotyczyć tylko kobiety, bo są mężczyźni, którzy również zmieniają swój naturalny kolor włosów na inny, niekiedy czyniąc z nowej fryzury znak rozpoznawczy. To zupełnie naturalne, że nasze włosy rosną i aby ładnie wyglądać, potrzeba czasem coś zmienić w ich wyglądzie. Po to właśnie funkcjonują salony fryzjerskie, aby pomóc nam w tym, żebyśmy ładnie wyglądali. Jeśli chcemy i mamy w sobie na tyle odwagi, możemy nawet samodzielnie zmienić swoją fryzurę, inwestując w maszynkę do strzyżenia włosów. Ostrzyc możemy się samodzielnie przed lustrem lub poprosić o to bliską osobę.

Usługa profesjonalisty

Gdy jednak boimy się, że taki zabieg może – delikatnie mówiąc – źle się skończyć, lepiej będzie skorzystać z usług profesjonalisty. Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie byłaby nigdy w salonie fryzjerskim, bo wszystkim nam włosy urosły tak, że ich wygląd pozostawał wiele do życzenia. A przecież jeszcze kilkanaście lat temu sklepy ze sprzętami RTV i AGD dopiero zaczynały swoją działalność i to najczęściej tylko stacjonarnie i nie każdego było stać na to aby samodzielnie za pomocą maszynki ostrzyc zbyt długie włosy. Dziś jednak mamy taki wybór i możemy zmieniać fryzurę u specjalisty, albo we własnym domu za pomocą odpowiedniego sprzętu.